Yhteystiedot

Pääkonttori
BE Group Oy Ab
PL 54
15101 Lahti
Käyntiosoite Helsingintie 50, Lahti
Puh. 03 825 200
Faksi 03 825 2503

Verkkokaupan asiakaspalvelu:
sähköposti: Asiakaspalvelu@begroup.fi

Henkilökohtaiset sähköpostiosoitteet:
etunimi.sukunimi@begroup.fi

JOHTO
Toimitusjohtaja Lasse Levola
Talousjohtaja Mikko Asikainen
Markkinointijohtaja Timo Nieminen
Myyntijohtaja Risto Hovila
Hankintajohtaja Arto Pahkala
Liiketoimintayksikön johtaja Tuotanto Nikolai Makarov

HANKINTA

Kuumavalssatut teräslevyt
Tuotepäällikkö Niklas Kemppinen 
Ostaja Merja Juuti
Ohutlevyt
Tuotepäällikkö Niklas Kemppinen
Ostaja Eija Koukkari

Putket ja pitkät terästuotteet, ritilät ja porrasaskelmat, verkkolaatat ja levyverkot
Tuotepäällikkö Jarkko Mantila
Ostaja Katja Nokkanen
Ostaja Eija Oinonen

Ruostumattomat  teräkset ja alumiinit
Tuotepäällikkö Markku Kallio
Ostaja Maija Lahtinen
Ostaja Tytti Sulkinoja 
Alumiinit
Ostaja Tytti Sulkinoja

Logistiikka
Logistiikkapäällikkö Terttu Rinne

HSEQ
Laatu- ja ympäristöpäällikkö Esa Koivisto

HR & CSR
HR-päällikkö Riitta Mälkki


 

 
 
Myyntiyksiköt
Lahti
PL 54, 15101 Lahti
Käyntiosoite Helsingintie 50
Puh. 03 825 200
Faksi 03 825 2514



Teräs- ja tuotantopalvelumyynti:

 
Pertti Alanne

Myyntipäällikkö
puh. 03  825 2245
matkapuh.  03 825 2118
pertti.alanne@begroup.fi

 


Kirsi Lehtonen

Myynnin tukihenkilö
puh. 03 825 2244
matkap 03 825 2110
kirsi.lehtonen@begroup.fi


Anssi Jämsä

Myyjä
puh. 03 825 2246
Matkapuh.  03 825 2119
anssi.jamsa@begroup.fi


Ilkka Malkamäki

Myyjä
puh. 03 825 2383
matkapuh. 03 825 2115
ilkka.malkamaki@begroup.fi

Timo Moilanen

Myyjä
puh. 03 825 2282
matkapuh. 03 825 2112
timo.moilanen@begroup.fi


Kari Ristikangas

Myyjä
puh. 03 825 2283
matkapuh. 03 825 2113
kari.ristikangas@begroup.fi


Antti Suikkanen

Myyjä
puh. 03 825 2455
matkapuh. 03 825 2116
antti.suikkanen@begroup.fi


Kari Unelius

Myyjä
puh. 03 825 2281
matkapuh. 03 825 2111
kari.unelius@begroup.fi


Joensuu
Lukkotie 9, 80100 Joensuu
Käyntiosoite Lukkotie 9
Puh. 013 253 4500
Faksi 013 253 4510

Teräs- ja tuotantopalvelumyynti:


Jarkko Äijö

Myyntipäällikkö
puh 013 253 4503
Matkapuh. 013 253 4513
jarkko.aijo@begroup.fi


Jani Hirvonen

Myyjä
puh 013 253 4504
Matkapuh. 013 253 4514
jani.hirvonen@begroup.fi


Jani Tanskanen

Myyjä
puh 013 253 4502
Matkapuh. 013 253 4512
jani.tanskanen@begroup.fi

Jyväskylä
PL 321, 40101 Jyväskylä
Käyntiosoite Polttolinja 35
Puh. 014 333 4100
Faksi 014 333 4111

Teräs- ja tuotantopalvelumyynti:


Petri Virtanen

Myyntipäällikkö
puh 014 333 4117
Matkapuh. 014 333 4134
petri.virtanen@begroup.fi


Seija Friman

Myyntisihteeri
puh 014 333 4115
seija.friman@begroup.fi


Markku Hallikainen

Myyjä
puh 014 333 4112
Matkapuh. 014 333 4131
markku.hallikainen@begroup.fi


Markku Kaplas

Myyjä
puh 014 333 4113
Matkapuh. 014 333 4132
markku.kaplas@begroup.fi

Lappeenranta
Satamatie 25, 53900 Lappeenranta
Käyntiosoite Satamatie 25
Puh. 05 229 4960
Faksi 05 229 4970

Teräs- ja tuotantopalvelumyynti:
 


Tero Sirkkunen

Myyntipäällikkö
puh. 05 229 4965
matkapuh. 05 229 4975
tero.sirkkunen@begroup.fi


Joonas Airaksinen

Myyjä
puh. 05 229 4963
matkapuh. 05 229 4976
joonas.airaksinen@begroup.fi


Juha Tiittanen

Myyjä
puh. 05 229 4964
matkapuh. 05 229 4974
juha.tiittanen@begroup.fi

Tampere
Turvesuonkatu 20, 33400 Tampere
Käyntiosoite Turvesuonkatu 20
Puh. 03 3142 4600
Faksi 03 3142 4610

 

Teräs- ja tuotantopalvelumyynti:


Olli Alapiha

Myyntipäällikkö
puh. 03  3142 4645
matkapuh. 03 3142 4618

olli.alapiha@begroup.fi


Juha Ahlberg

Myyjä
puh. 03 3142 4625
matkapuh.03 3142 4612
 juha.ahlberg@begroup.fi


Tero Bergström

Myyjä
puh. 03 3142 4620
matkapuh.03 3142 4611
tero.bergstrom@begroup.fi


Keijo Kyösti

Myyjä
puh. 03 3142 4640
Matkapuh. 03 3142 4614
keijo.kyosti@begroup.fi

 

Juha Kokkonen

Myyjä
puh. 03 3142 4635
Matkapuh. 03 3142 4616
juha.kokkonen@begroup.fi

Lapua
Metsäkiventie 6, 62100 Lapua
Käyntiosoite
Puh. 06 433 6400
Faksi 06 433 6415

Teräs- ja tuotantopalvelumyynti:


Antti Järvinen

Myyntipäällikkö
puh. 06 433 6414
Matkapuh. 06 433 6443
antti.jarvinen@begroup.fi


Ari Luoma

Myyjä
puh. 06 433 6411
Matkapuh. 06 433 6441
ari.luoma@begroup.fi

Jukka Ikkelä-Koski

Myyjä
puh. 06 433 6410
Matkapuh. 06 433 6440
jukka.ikkela-koski@begroup.fi

Oulu
Sepänkatu 20, 90100 Oulu
Käyntiosoite Sepänkatu 20
Puh. 08 564 4400
Faksi 08 564 4410
Teräs- ja tuotantopalvelumyynti:


Kari Niskala

Myyntipäällikkö
puh. 08 564 4401
Matkapuh. 08 564 4421
kari.niskala@begroup.fi


Paula Junttila

Myyntisihteeri
puh. 08 564 4402
paula.junttila@begroup.fi


Keijo Kangaskorte

Myyjä
puh. 08 564 4403
Matkapuh. 08 564 4422
keijo.kangaskorte@begroup.fi

Pekka Kokkonen

Myyjä
puh. 08 564 4404
Matkapuh. 08 564 4423
pekka.kokkonen@begroup.fi

Pori
Savipajakatu 10, 2. krs, 28610 Pori
Käyntiosoite Savipajakatu 10, 2. krs
Puh. 02 630 4800
Faksi 02 630 4810

Teräs- ja tuotantopalvelumyynti:


Jari Pohjus

Myyntipäällikkö
puh. 02 630 4804
Matkapuh. 02 630 4833
jari.pohjus@begroup.fi

 

Kaija Vettenranta

Myyjä
puh. 02 630 4803
Matkapuh. 02 630 4832
kaija.vettenranta@begroup.fi

 

Tomi Jokinen

Myyjä
puh. 02 282 3408
Matkapuh. 02 282 3664
tomi.jokinen@begroup.fi


 

Turku
PL 19, 20251 Turku
Käyntiosoite Paakarlantie 3
Puh. 02 282 3400
Faksi 02 282 3490

Teräs- ja tuotantopalvelumyynti:

 


Kimmo Kuokkanen

Myyntipäällikkö
puh. 02 282 3405
Matkapuh. 02 282 3662
kimmo.kuokkanen@begroup.fi


Anu Helander

Myyntisihteeri
uh. 02 282 3411
Matkapuh. 02 282 3667
anu.helander@begroup.fi


Jukka Åkerroos

Myyjä
puh. 02 282 3407
Matkapuh. 02 282 3663
jukka.akerroos@begroup.fi


Mikko Markkanen

Myyjä
puh. 02 282 3414
Matkapuh. 02 282 3670
mikko.markkanen@begroup.fi


Risto Rötkönen

Myyjä
puh. 02 282 3409
Matkapuh. 02 282 3665
risto.rotkonen@begroup.fi


Timo Takala

Myyjä
puh. 02 282 3413
Matkapuh. 02 282 3668
timo.takala@begroup.fi

Alumiiniset rakennusjärjestelmät
PL 54, 15101 Lahti
Käyntiosoite Helsingintie 50, LAHTI
Puh. 03 825 200
Faksi 03 825 2402

 Alumiiniset rakennusjärjestelmät myynti:

Pauli Liski

Myyntipäällikkö
puh. 03 825 2400
Matkapuh.  03 825 2126
pauli.liski@begroup.fi


Janne Karhu

Myyjä
puh. 03 825 2403
Matkapuh.  03 825 2127
janne.karhu@begroup.fi

 
Teräspalvelukeskukset
Lahti
PL 54, 15101 LAHTI
Käyntiosoite Vanhanradankatu 42
Puh. 03 825 200
Faksi 03 825 2499

Tuotantopäällikkö Kari Fagerlund
Tuotantopäällikkö Petteri Äijö

Lapua
Metsäkiventie 6, 62100 Lapua
Käyntiosoite
Puh. 06 433 6400
Faksi 06 433 6451

Tuotantopäällikkö Jouni Keski-Saari

Turku
PL 19, 20251 TURKU
Käyntiosoite Paakarlantie 3
Puh. 02 282 3400
Faksi 02 282 3590

Tuotantopäällikkö Aleksi Naatula